11973880_980450978645139_102732758_o

Kolorowe stworki – malujemy rączkami

Przepis na dobrą zabawę: małe rączki, trochę farb i dużo wyobraźni!  

DSC_0048

Zanim maluch zacznie używać narzędzi takich jak kredki czy pędzel, może wspaniale rozwijać się używając do malowania małych rączek.

DSC_0065Malowanie rączkami znakomicie wpływa na rozwój małej motoryki. Obcowanie z kolorem i różnorodnymi materiałami stymuluje natomiast wyobraźnię. Dobrze jest dać dziecku do takiej radosnej twórczości odpowiednią przestrzeń.

Odbijanie rączek na papierze to naprawdę twórcza zabawa zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. Inwencja zależy od Was. Mieszając kolory, odbijając ślady i znaki na papierze można stworzyć niepowtarzalne dzieła.

 

 

DSC_0449Żeby ułatwić sobie zadanie, ostrzegam, że nie będzie to czysta zabawa, malowanie rączkami najlepiej wykonać tuż przed kąpielą – tak by po skończeniu zabawy od razu dziecko umyć. Najlepiej mniejsze maluszki rozebrać do pieluszki, by obyło się bez ofiar ubraniowych. Dzięki temu bez problemu dziecko może malować nie tylko kartkę papieru, ale także swoje nóżki, czy brzuszek. Starsze dzieci naprawdę warto przekonać przed zabawą, by nie wycierały rączek w ubrania i w rodziców 😉

Farby oczywiście wybieramy z atestem.

 

Taka zabawa sprawi radość zarówno dzieciom, jak i Wam rodzice. Ja świetnie bawiłam się z Mateuszkiem i jego starszymi koleżankami i kolegami. Wymyślanie zastosowań rączkowych stempelków też jest niezwykle przyjemne. Możecie stworzyć niezwykłe prace: ptaki, serca, motyle, anioły i jak w naszym przypadku „kolorowe stworki”.

Później mniej przyjemna część zabawy – szorowania podłogi i kolorowa kąpiel malucha. Dzięki temu mamy jednak niepowtarzalne dzieło naszego ukochanego dziecka.11973880_980450978645139_102732758_o

Zapraszam Was do wspólnej zabawy!


 

Pomysłodawczynią „kolorowych stworków” jest Dominika Lazarek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.