129

Spodnie edukacyjne

Kiedy dziecko zaczyna sprawnie się przemieszczać po podłodze, niejeden rodzic wspomina z utęsknieniem chwile, gdy maluch siedział w jednym miejscu i bawił się tym, co miał pod ręką. Dzieci rosną tak szybko! Ich rozwój  wiąże się również z tym, by w końcu ruszyć z miejsca i podążać w stronę wyznaczonych przez siebie celów.
Rodzicu! Oto jeden z pomysłów, który pozwoli Tobie i Twojemu dziecku pobyć chwilę razem.

SPODNIE EDUKACYJNE!129

Są już plansze, zabawki, maty edukacyjne.. u nas jednak to, co mama ma na sobie, okazuje się na tyle fascynujące, że inne zabawki idą w odstawkę (przynajmniej na chwilę!).

Do zrobienia takich spodni nie trzeba wiele. Po pierwsze wyciągamy z szafy jeną parę spodni, których nie będziemy już używać – na pewno każdy takie spodnie posiada (ja wykorzystałam swoje spodnie ciążowe). Po drugie i ostatnie – wszystko, co do nich przyszyjemy, tak naprawdę zależy od naszej wyobraźni, inwencji twórczej i tego, co znajdziemy w domu. Ważne by było kolorowe, duże i bezpieczne. Świetnie sprawdzą się różnego rodzaju guziki, zamki błyskawiczne, rzepy, zatrzaski, koraliki, tasiemki, kółeczka, zapięcia.

Dziecko nie tylko pozna nowe materie i faktury pasmanteryjnych przedmiotów ale i będzie ćwiczyło ich funkcje. Pamiętajmy o bezpieczeństwie malucha. Z pewnością nie obejdzie się bez poznawania nowego wynalazku buzią – bądźmy czujni, ale pozwólmy małemu odkrywcy się BAWIĆ!

136

U nas spodniami zainteresował się również starszak i od razu zajął swoje sprawne rączki128 127

Zachęcam do zrobienia takich spodni. Równie ciekawe dla dziecka są różnego rodzaju gadżety przymocowane do innych części naszej garderoby. Zatem drogi kreatywny rodzicu – do dzieła!

Czekamy na Wasze zdjęcia, aby stworzyć wspólną galerię niepowtarzalnej edukacyjnej odzieży.

An.

 

Jedna myśl nt. „Spodnie edukacyjne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.