67

Zabawki, których nie kupisz w sklepie

Dziecko w wieku 6-9 miesięcy zaczyna tak bardzo interesować się otaczającym je światem, że dotychczasowe kolorowe, piszczące i grzechoczące zabawki są atrakcyjne tylko na chwilę. Ku naszemu zdziwieniu, maluszek bardzo często wybiera do zabawy to, co zabawką nie jest. Z pewnością każdy rodzic potrafi wymienić tutaj kilka takich przedmiotów, które bez reszty pochłonęły uwagę jego pociechy. Organizując maluchowi czas i przestrzeń, możemy pokusić się, o zrobienie atrakcyjnych zabawek własnoręcznie, nie narażając przy tym naszego domowego budżetu na straty.


Butelki sensoryczne:

 

To najprostsza do wykonania grzechotka, która z pewnością ucieszy Twoje ciekawe świata dziecko. Można wykonać je na kilka sposobów i to, jak i z czego je zrobimy zależy tylko i wyłącznie od naszej wyobraźni.

Nasze grzechotki powstały z butelek po wodzie dla starszaka. W środku mamy groch, fasolę, kaszę. Możemy wsypać również ryż, siemię lniane, słonecznik, makaron, płatki, ziarenka pieprzu czy innych większych przypraw, soczewicę.. wszystko to, co znajdziemy w kuchni i będzie nam się wydawać atrakcyjne zarówno wizualnie jak i dźwiękowo, podczas poruszania butelką. Prócz spożywczych wypełniaczy, możemy pokusić się również o użycie kamyczków, muszelek, patyczków, guziczków czy innych drobnych przedmiotów. Tak naprawdę każdy z nas może stworzyć swoją własną listę oryginalnych wypełniaczy, które będą stymulować zmysły maluszka (wzrok, dotyk, słuch),  zaspokajać  ciekawość,  i pobudzać jego wyobraźnię. Manipulując butelkami dziecko ćwiczy sprawność ruchową całego ciała (dużą i małą motorykę).

Woreczki sensoryczne:

Zabawki wykonane na tej samej zasadzie co butelki sensoryczne. Zamiast pustej butelki, użyliśmy tutaj woreczków strunowych. Taka zabawka, to już nie grzechotka – ale dla mojego maluszka okazała się równie atrakcyjna!

 

Baloniki z niespodzianką:71

Przed napompowaniem balonów, możemy wsypać do środka kilka ziarenek fasoli, grochu lub włożyć kilka koralików, guziczków czy klocków. Taki balonik z niespodzianką na pewno zaintryguje naszego małego odkrywcę.

 

 

 

 

 

 

 

Kolorowe klamerki: 

Zabawka po72wstała spontanicznie.. skupiła jednak na sobie tyle uwagi, że zdecydowanie warto tu o niej wspomnieć. Kolorowe klamerki są atrakcją dla dzieci w różnym wieku. Dla mojej córeczki czas spędzony z klamerkami przypiętymi do tasiemki nad łóżeczkiem, to długie minuty wspaniałej zabawy. Przy okazji małe rączki ćwiczą niezwykle ważny chwyt pęsetkowy.

 

 

 

 

Pamiętaj, wszystkie wymienione zabawy wymagają obecności rodzica lub opiekuna. Bezpieczeństwo dziecka jest zależne od Ciebie!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.