16117259_1162549037134170_923027493_n

Luz czy baby blues? Macierzyństwo z dwójką dzieci.

344Czy uważasz, że traktujesz i wychowujesz swoje dzieci jednakowo? A teraz popatrz z dystansem na podwójne macierzyństwo 😉

DSC07641

Przygotowanie do porodu

Pierwsze dziecko: Czytasz dziesiątki ciążowo-rodzicielskich książek i stron internetowych. Nie opuszczasz żadnych zajęć szkoły rodzenia i codziennie ćwiczysz oddechy.
Drugie dziecko:  Wieczorami czytasz „Tupcia Chrupcia”. Nie ćwiczysz oddechów, wchodząc na porodówkę żądasz znieczulenia.

340

Ubranka dziecięce

Pierwsze dziecko: Wszystkie ubranka pierzesz w płatkach mydlanych, koniecznie w 90 stopniach, następnie prasujesz je i składasz równiutko w kosteczkę.
Drugie dziecko: Ciuszki dziecięce i Wasze ubrania pierzesz w proszku z Biedry.

Rodzina i znajomi

Pierwsze dziecko: Najbliżsi obchodzą się ze Tobą jak z jajkiem. Masz całkowity zakaz mycia okien. Przez 9 miesięcy jesteś obsypywana prezentami  i „dobrymi radami” ze strony rodziny, przyjaciół, znajomych, sąsiadek, pań ze spożywczaka i wujka Zdzicha, który na porodzie i wychowaniu dzieci zna się najlepiej. Twój dom przez pierwsze 3 miesiące przypomina zatłoczoną poczekalnię, a kolejka ustawia się aż do następnego skrzyżowania.
Drugie dziecko: Hmm … gdzie oni wszyscy są? Przecież specjalnie na tę okazję umyłaś okna dwa dni przed terminem porodu.

316Sen

Pierwsze dziecko: Śpisz kiedy dziecko śpi!
Drugie dziecko: Kiedy dziecko śpi, Ty ogarniasz niszczycielskie zapędy starszego malucha.

Twoja kąpiel

Pierwsze dziecko: Cierpisz na syndrom prysznicowy. Kilka sekund puszczania strumienia prysznica i nasłuchiwanie: czy dziecko śpi, czy nie płacze, a może zakryło się kocykiem i właśnie teraz potrzebuje mojej pomocy?
Drugie dziecko: Z premedytacją dłużej wysiadujesz w wannie.

16118356_1162543593801381_1667682213_nPłacz dziecka

Pierwsze dziecko: Płacz niemowlaka bardzo Cię stresuje. Zrywasz się z prędkością błyskawicy, potykasz się o własne nogi i pędzisz, by jak najszybciej utulić maluszka.
Drugie dziecko: Rozmawiasz z przyjaciółką przez telefon:  „Co? Słyszałaś, że ktoś płacze? A rzeczywiście…”.

Żywienie maluchów

Pierwsze dziecko: Tylko organiczna żywność dla dzieci i jedzenie BLW przejdzie przez usta Twojego dziecka.
Drugie dziecko: Właśnie wcina z tatą kabanosa i popija go sokiem z kartonu. A Ty przygotowujesz koktajl z jarmużu, awokado i wody z lodowca dla starszego, bo nic innego przecież nie przełknie.

341Zarządzanie czasem

Pierwsze dziecko: Nie masz na nic czasu, bo bez reszty pochłania Cię opieka nad maluchem. Wszelkie wyjścia są starannie zaplanowane zgodnie z cyklem drzemek malucha.
Drugie dziecko: Dostrzegasz, że dzieci całkiem dobrze dostosowują się do Twoich planów. Dajesz ze wszystkim radę!

338Przeziębienia

Pierwsze dziecko: Nie wie co to katar do pierwszego roku życia.
Drugie dziecko: Starsze rodzeństwo to prawdziwa wirusowo-bakteryjna puszka pandory. Młodsze dziecko dzięki temu parska, kicha, psika już w wieku 2 tygodni. Profilaktycznie wydziera się wniebogłosy na sam widok „gruchy do nosa”.

Zdjęcia

336Pierwsze dziecko: Ma milion zdjęć, ale nie używałaś lampy błyskowej w aparacie, bo bałaś  się, że uszkodzisz dziecku wzrok. Przecież tak w internecie było napisane! Dlatego dzisiaj jesteś dumną posiadaczką wielu zdjęć z pierwszych tygodni po porodzie…. , które mogłyby wyglądać lepiej.
Drugie dziecko: Cykasz zdjęcia z lampą błyskową. Dziecko na tym jeszcze ucierpiało. Przynajmniej nic Ci o tym nie wiadomo.

Miłość

Pierwsze dziecko: Przynosi najpotężniejszą miłość na świecie po raz pierwszy.
Drugie dziecko: Przynosi najpotężniejszą miłość na świecie po raz pierwszy, ponownie ;).11224608_10205699924954953_7695569055319629050_o