Drugie życie kolorowanki

Kiedy kolorowanki Twojego dziecka wypełnione są już po brzegi kolorami, wcale nie muszą iść w zapomnienie do szuflady lub lądować na składowisku makulatury. Mamy kilka pomysłów, które nie tylko nadają kolorowankom nowego znaczenia, ale też zapełnią czas maluchom i przyczynią się do rozwoju kolejnych umiejętności.

UKŁADANKA – do wykonania układanki najlepiej nadają się kolorowanki
o nieskomplikowanych kształtach i grubych konturach. Kolorowanki na cienkich kartkach warto przed wycięciem podkleić tekturą, by układanka posłużyła nam na dłużej. Wycinamy według ka12onturów i mamy gotową układankę, która może okazać się atrakcją na kilka kolejnych dni dla naszego dziecka. Innym rodzajem układanki jest powycinanie gotowego obrazka na kilka lub kilkanaście elementów o regularnych lub nieregularnych kształtach – w zależności od tego, jaki poziom trudności chcemy uzyskać.

KUKIEŁKI – doskonałym wykorzystaniem niepotrzebnych dziecku książeczek z kolorowankami, jest stworzenie mu zabawki, która nadal będzie mogła rozwijać jego wyobraźnię i wspomagać aktywność twórczą. Nasz kolejny pa10omysł to kukiełki na patyku. Kukiełki można stworzyć zarówno z pokolorowanych postaci, jak i z gotowych wydruków zamieszczonych w kolorowankach. Wystarczy wyciąć postać z książeczki i podkleić ją drugą kartką papieru, lub tekturą, by kukiełki były trwalsze. Pamiętajmy o włożeniu między sklejane warstwy patyczka do szaszłyków. Przy niewielkim nakładzie pracy, mamy nowe laleczki – idealne do zabaw dla naszego dziecka!

HISTORYJKA OBRAZKOWA – kiedy uzbiera nam się kilka kolorowanek, ułóżmy je w przypadkowej kolejności i pobawmy się z dzieckiem w wymyślanie historii pasujących do przygotowanych obrazków. Ćwiczenie takie wspaniale rozwija wyobraźnię dziecka.

MAGNESY – na codzień coraz łatwiej dostępne są kolorowe magnesy na lodówkę z reklamową treścią, bądź z ciekawymi formami proponowanymi przez firmy produkcyjne. Wspaniałe i oryginalne magnesy możemy stworzyć z dzieckiem z jego własnych, gotowych kolorowanek. Wystarczy wyciąć interesującą postać lub pokolorowaną rzecz (autko, balon, kwiaty) i nakleić na magnes reklamowy. Proste prawda? A dziecku sprawi naprawdę ogromną radość!

 a11

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.