cccc

Dzień Babci i Dziadka – inspiracje prezentowe

Babcie i Dziadkowie… to właśnie oni bezgranicznie uwielbiają nasze dzieci. Rozpieszczają wnuki niczym czekoladę w wodnej kąpieli. Są pobłażliwi, zawsze mają jakiś prezencik w zanadrzu no i kochają je jak nikogo innego.

Jako, że Dzień Babci i Dziadka zbliża się wielkimi krokami, najwyższy czas pomyśleć o prezentach dla nich. Zebrałyśmy dla Was kilka pomysłów na ciekawe upominki.

Własnoręcznie wykonane upominki

Rzecz jasna najfajniej jest kiedy to wnuki samodzielnie przygotowują prezenty ;). Nawet jeśli planujemy zakup materialnego prezentu, namówmy dzieci, aby dołączyły do niego laurkę lub narysowany portret babi i dziadka. Taki drobiazg zajmie na pewno honorowe miejsce w domu każdego seniora!

Jak już pewnie zauważyliście wprost uwielbiamy wszelkie odciski małych rączek i stópek. Nie mogło, więc ich zabraknąć przy tej okazji.

 11997057_841271125928631_1783303501_n

Taką laurkę pomoże Wam wykonać nawet niemowlę.

Dziadkowie ucieszą się pewnie z samodzielnie przygotowanej przez wnuka muszki. Wystarczy kawałek filcu, tasiemka i dowolne ozdoby. Dziadek z dumą będzie nosił ten upominek przynajmniej w dniu własnego święta 🙂20160118_115418

Prezenty sentymentalne

Takim upominkiem może być pięknie oprawione zdjęcie dziadków z wnukami, album wypełniony rodzinnymi zdjęciami, księga historii rodziny, fotokalendarz ze zdjęciami wnucząt, ciekawa fotoksiążka albo fajne fotostory.DSC_0060DSC_0065

 

W tym roku wybrałam fotoksiążkę. Firm, które robią takie książki jest mnóstwo. Na allegro można znaleźć ciekawą opcję już od 25 zł.

 

DSC_0062

Humorystyczne drobiazgi dla Babć i Dziadków

12421930_1031148923593930_1500708248_oJeśli dziadkowie mają poczucie humoru, otwierają się dla nas dodatkowe możliwości. W Możemy znaleźć wiele zabawnych i śmiesznych gadżetów: koszulek, magnesów lub kubków z dowolnym nadrukiem lub zdjęciem.

Poranna kawa w kubku z napisem „najlepszy dziadek w galaktyce”, tudzież „najlepsza babcia na świecie”, smakować będzie sto razy lepiej.

 

Prezenty związane z hobby

Każdy z nas ma jakieś hobby i zainteresowania, niezależnie od wieku w jakim jesteśmy. To samo dotyczy się naszych dziadków i babć. Posiadają oni hobby, które jest z nimi przez całe życie, albo dopiero na emeryturze zainteresowali się pewnymi zajęciami, których wykonywanie sprawia im wyjątkową przyjemność. Jeśli chcemy sprawić im prezent, który z pewnością trafi w ich gusta, warto poszukać czegoś, co jest ściśle związane z ich zainteresowaniami i stylem życia.

Książka (audiobook dla skomputeryzowanych) to zawsze dobry prezent. Zanim jednak zdecydujemy się na taki upominek, musimy się upewnić, co do tematyki, jaką dziadkowie lubią czytać. Nie zapomnijcie o dedykacji.

Wielu z naszych dziadków jest zapalonymi kibicami sportowymi. Można sprawić im prezent związany z ulubioną drużyną sportową. Dla dziadków kibiców doskonałym prezentem będzie bilet na jakiś ważny mecz. Najlepiej wybrać się na niego razem z dziadkiem, co także będzie dla niego wyjątkowym prezentem.

DSC_0724Wiele babć pasjonuje się ogrodnictwem i kwiatami, można więc im kupić jakąś ciekawą książkę na temat uprawy różnych roślin. Każda kobieta ucieszy się z kwiatów doniczkowych, szczególnie jeśli będzie je mogła potem długo pielęgnować w swoim domu. Zajmowanie się kwiatami w dużym stopniu relaksuje i uspokaja, a to dla seniorów jest bardzo korzystne.

Książka kucharska z zebranymi przepisami babci. To propozycja, która uraduje babcię kucharkę. Dodatkowo taki prezent to prawdziwa skarbnica wiedzy na temat babcinych przepisów.

Babcia, która lubi kosmetyczne nowinki na pewno z przyjemnością wykorzysta kupon do spa, na manicure lub do fryzjera.

Często widuję sporo starszych osób spacerujących z kijami, nordic walking to prawdziwe szaleństwo. Popołudniami trudno jest spotkać w pszczyńskim parku osobę idącą bez kijków. A skoro panuje moda na coś tak zdrowego i pozytywnego, to aż żal byłoby nie wykorzystać okazji. Może wybierzecie w tym roku właśnie kije do nordic walking. Oczywiście jeśli zdrowie naszym seniorom dopisuje.

Prezenty, które zawsze cieszą

ˆ

ˆ

 Kwiaty są zawsze mile widziane. Uniwersalnym prezentem będzie ładna świeca. Możecie ją także zrobić sami.

09

Na naszej stronie możecie znaleźć wpis jak zrobić kolorową świecę z soli krok po kroku:

http://kreatywnyrodzic.pl/?page_id=1396

Ciekawym pomysłem będzie podarowanie portretu wnuka. Ania Ganzel tworzy takie dzieła. Więcej jej prac możecie znaleźć na jej blogu: http://anmiodzik.blogspot.com/.

MJIMAG1310a

Z pewnością taki obraz zajmie centralne miejsce na ścianie w domu dziadków.

Wspólnie spędzony czas

12562799_896892970366446_566163821_oChyba najważniejszym i najlepszym prezentem dla Babci i Dziaka jest wspólnie spędzony czas z wnukami. Samotni na co dzień dziadkowie bardzo cieszą się z każdej chwili, którą mogą spędzić razem ze swoimi wnukami.

Często żyjemy w pośpiechu, który generuje wiele naszych działań i boleśnie ogranicza kontakty z bliskimi. 21 i 22 stycznia spędźmy więc z najbliższymi i pozwólmy poczuć się naszym kochanym dziadkom w ten dzień wyjątkowo!.