DSC_0107

Słoik szczęścia – pomysł na uśmiech

“ Wszystko jest w Tobie. Złe emocje i dobre myśli. W życiu chodzi o to, żeby pozbyć się tych pierwszych i mieć jak najwięcej tych drugich. I to jest właśnie szczęście.”  Beata Pawlikowska

W rutynie życia codziennego często te dobre myśli gdzieś nam umykają, częściej skupiamy się na negatywnych przekonaniach o nas samych i otaczającym nas świecie. A tak naprawdę szczęście niosą prozaiczne sytuacje, drobiazgi, na które rzadko zwracamy uwagę w codziennej gonitwie…

Jak to zmienić?

Zrób swój słoik szczęścia!

 

Czym jest Słoik Szczęścia? 

To prosta idea, która ma nam pokazać, że każdy z nas jest szczęśliwszy, niż nam się wydaje. Przez cały rok kalendarzowy dzieje się bowiem w naszym życiu tak wiele rzeczy, że często po prostu zapominamy o tych drobnych, które mogą stanowić solidną podstawę naszego poczucia własnej wartości i szczęścia. Pozornie to przedsięwzięcie z gatunku afirmacji. W praktyce – pomysł tak prosty i całkiem niegłupi, że chcę go wypróbować.

Bo nawet największej zrzędzie i marudzie zdarzają się dobre chwile 😉

Jak zrobić własny Słoik Szczęścia?

Potrzebne będą:

  • słoik;
  • małe karteczki (najlepiej kolorowe). Niestety jak na złość do zdjęcia gdzieś zaginęły;
  • gumki lub pocięte słomki, które mają nam spiąć karteczkę w rulonik;
  • nożyczki, jeśli macie za dużą karteczkę;
  • coś do pisania.

Zrób to sam…

Jak działa Słoik Szczęścia?

  1. DSC_0118Pod koniec dnia zastanów się, co fajnego w jego trakcie Ci się przytrafiło. Zapisz to zdarzenie (najlepiej z datą), na karteczce. To może być rzecz duża (jak awans w pracy, pierwszy krok Twojej córeczki), ale i z pozoru mała i nieznacząca rzecz (słońce na chwilę wyjrzało zza chmur i grzało Cię przez szybę, koleżanka powiedziała Ci komplement). Wybór chwili szczęścia zależy wyłącznie od Ciebie.
  2. Zbieraj kartki z napisanymi chwilami szczęścia w swoim unikalnym Słoiku Szczęścia. Słoik Szczęścia to taki nasz osobisty „pamiętnik”, w którym możemy uwiecznić nasze najpiękniejsze chwile.
  3. Przeczytaj wszystkie zebrane notatki pod koniec miesiąca, kwartału, roku i przekonaj się, ile drobnych chwil uleciało Ci z pamięci i  przekonaj się, że jesteś bardziej szczęśliwym człowiekiem, niż przypuszczałeś.

Ja stworzyłam dwa słoiki szczęścia. Mój „Słoik Szczęścia Rzeczy Codziennych” i „Dziecięcy Słoik Szczęścia”. Do tego drugiego mam zamiar tam wrzucać wszystkie fajne zdarzenia związane z moim maluchem. Sami przekonajcie się ile radości dają Wam dzieci.